رفتن به نوشته‌ها

نظرسنجی: آیا طراحان باید از سیاست دور بمانند؟

طرح Bezley برای سال 2020 به تازگی به شرکت معماری Rael San Fratello & Colectivo Chopeke برای پروژه Teeter-Totter Wall خود اعطا شده است ، این یک سری اره برقی صورتی درخشان است که در ژوئیه 2019 در دیوار مرزی آمریکا و مکزیک ساخته شده است.

74 نامزد انتخابی برای دریافت جایزه از یک پوستر برای همبرگرهای وگان گرفته تا تقلید مسخره آمیز از رنگ سال Pantone. بیشتر آنها خودآگاهانه سیاسی بودند.

همانطور که طراحی در قامت رشد کرده است ، توانایی تقویت نظرات استفاده کننده از آن را دارد. بیشتر ما هرگز در یک کارزار واقعی سیاسی کار نخواهیم کرد. هنوز هم تردیدی وجود ندارد که تیم های طراحی هم برای مبارزات انتخاباتی اوباما در سال 2008 و هم برای مبارزات انتخاباتی Ocasio-Cortez در سال 2018 عوامل مهمی در موفقیت انتخاباتی بودند. و این فقط طراحی بصری نیست ، تجربه کاربر در یک سیستم عامل مفاهیمی دارد. هفته گذشته ، توییتر سرانجام حساب رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده را به حالت تعلیق درآورد ، تصمیمی که باعث شد مدیر عامل شرکت جک دورسی با ابراز تاسف از “عدم موفقیت در ترویج مکالمه سالم” این پلتفرم.

به عنوان طراحان ، درک ما از تجربه کاربر – به ویژه روانشناسی تجربه کاربر – در دهه گذشته بسیار زیاد شده است. ما بسیار خوب هستیم و مردم را ترغیب می کنیم که کارهایی انجام دهند ، و این توانایی کالایی است که برای بالاترین پیشنهاد کننده قابل فروش است. به همین ترتیب ، با انحراف در بحث و اعمال نفوذ نامتناسب ، می تواند اصول اساسی دموکراتیک را تضعیف کند.

ما مرتباً در مورد تکنیک های کلاه سیاه و کلاه سفید در صنعت فناوری صحبت می کنیم ، اما واقعیت این است که تقریباً تمام طراحان روزهای خود را به دنبال راه هایی برای دستکاری مخاطب می گذرانند.

آیا وقتی این دستکاری به رویدادهای سیاسی کشیده می شود ، آیا طراحان مسئولیت اخلاقی دارند که تعادل مستقلی را حفظ کنند ، همانطور که از روزنامه نگاران معتبر انتظار داریم؟

طراحان – حداقل فعلاً – انسان هستند. ما همه تعصبات ، تعصبات و فلسفه های هر انسان دیگری را داریم. آیا ما تعهدی داریم که از مهارتهایمان برای ارتقا ide آرمانهایمان استفاده کنیم ، یا اینکه در مقابل این کار مقاومت کنیم؟

https://www.webdesignerdepot.com/2021/01/poll-should-designers-stay-out-of-politics/

منتشر شده در آخرین اخبار گرافیک

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.