رفتن به نوشته‌ها

مدیر خلاق چه می کند؟

مدیر خلاق چه می کند؟

به دنبال نقشی هستید که ترکیبی از حساسیت های هنری، دید خلاقانه و مهارت های رهبری و مدیریت قوی باشد؟ ممکن است متوجه شوید که نقش کارگردان خلاق این کار را انجام می دهد. پس کارگردان خلاق چیست؟ و یک مدیر خلاق چه کاری انجام می دهد؟

مدیر خلاق کسی است که لحن یا مسیر یک پروژه را تعیین می کند و اجرای پروژه را مدیریت می کند و تمام دارایی های خلاق را ارائه می دهد. آنها گروهی از طراحان، کپی رایترها، عکاسان، مدیران حساب (و غیره) را در برنامه ریزی، ایجاد و تحویل یک پروژه معین برای مشتری رهبری می کنند. به عبارت ساده، آنها مدیران بخش خلاق برای یک آژانس یا یک پروژه هستند.

اگر زیاد به نظر می رسد یا حتی مرموز است، نگران نباشید! ما عمیقاً به کارهایی که یک مدیر خلاق انجام می دهد، مهارت ها و مسئولیت هایی که دارند و چگونه می توانند به شما کمک کنند، خواهیم پرداخت.

 

مسئولیت های یک مدیر خلاق

بنابراین، یک مدیر خلاق چه کاری انجام می دهد؟ وظایف و مسئولیت‌های روزانه یک مدیر خلاق شامل نظارت بر تیمی از خلاقان، بررسی و تأیید ارائه‌ها و موارد قابل تحویل، برنامه‌ریزی رسانه‌ای و غیره است. این وظایف کلی بسته به پروژه خاص، مشتری و اینکه آیا مدیر خلاق به یک آژانس تعلق دارد، داخلی است یا به طور مستقل کار می کند بسیار خاص تر می شود.

 

برای درک اینکه چگونه مدیران خلاق بین رهبری و خلاقیت تعادل برقرار می کنند، می توانیم به برخی از مهم ترین مسئولیت های آنها نگاهی بیندازیم. مدیران خلاق، چشم‌انداز خلاقانه‌ای را برای پروژه، برند یا آژانس تعیین می‌کنند و مطمئن می‌شوند که این موضوع در تمام دارایی‌های خلاق قابل تحویل، که می‌تواند شامل وب‌سایت، پست‌های اجتماعی، بسته‌بندی، بیانیه‌های مطبوعاتی و موارد دیگر باشد، انجام می‌شود.

نه فقط این، بلکه باید پیشرفت‌های تیم‌های مختلف را نیز بررسی کنند تا مطمئن شوند که به خوبی کار می‌کنند و در بودجه (تا حد امکان) باقی می‌مانند. مدیر خلاق کسی است که در عین پایبندی به واقعیت های تجاری و محافظت از منافع مشتریان، تفکر و خروجی خلاق را پرورش می دهد، جشن می گیرد و الهام می بخشد.

 

اگرچه ممکن است تغییرات جزئی در روز وجود داشته باشد، اما وظایف اصلی یک مدیر خلاق تقریباً جهانی است. در اینجا برخی از کارهایی است که یک کارگردان خلاق انجام می دهد:

ایجاد یک تیم خلاق و یک محیط کاری که خلاقیت تیم را تغذیه می کند.
تنظیم یک چشم انداز خلاق و اطمینان از همسو بودن تمام خروجی های خلاق.
برگزاری و هدایت جلسات طوفان فکری و تبدیل ایده ها به موارد عملی و قابل اجرا.
مدیریت گردش کار روزانه با دادن تکالیف و اطمینان از رعایت مهلت‌ها؛
اولویت بندی کار و منابع بر اساس جدول زمانی و بودجه؛
پیگیری روندها، داده های جدید و اخبار صنعت؛
رسیدگی به نگرانی ها، مسائل یا درخواست های مطرح شده توسط مشتری، در حالی که نماینده تیم خلاق و تلاش های آنها است.
بررسی و تایید همه خروجی‌ها و محصولات خلاقانه (مانند تبلیغات، محصولات، رویدادها یا آرم‌ها) قبل از اشتراک‌گذاری یا ارائه.
ارائه مفاهیم و ایده های جدید به مشتریان جدید یا موجود.
مثال‌های بسیار دیگری نیز وجود دارد، اما این باید نگاهی اجمالی به شرح شغل یک مدیر خلاق داشته باشد.

نقش یک کارگردان خلاق

همانطور که ممکن است از برخی از مسئولیت های بالا متوجه شده باشید، مدیر خلاق بسیار بیشتر از حضور از ایده تا تکمیل انجام می دهد. آنها همچنین مسئول کل وجود خلاق تیم خلاق و فراتر از آن هستند. مدیران خلاق به منظور برآورده کردن نیازها و انتظارات مشتری و در عین حال الهام بخشیدن به همه افراد درگیر در یک پروژه به منظور ایجاد چیزهایی که مانند معمول نیست، هستند.

آنها نقطه اصلی تماس بین تیم خلاق و مشتری هستند. آنها مسئول تکامل و رسیدن به دستور کار خود هستند و این شامل تمام مسئولیت های عملی می شود. اغلب اوقات، تعادل مورد نیاز یک مدیر خلاق، برآوردن انتظارات مشتری با راه حل های خلاقانه است.

https://99designs.com/blog/freelancing/what-does-a-creative-director-do/

منتشر شده در آخرین اخبار گرافیک

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.