رفتن به نوشته‌ها

4 قانون که باید بدانید

به آخرین وب سایت بزرگی که کشف کرده اید فکر کنید. حالا فکر کنید چرا عالی بود. بعید است که شما به تصاویر شگفت انگیز موجود در آن فکر کنید (هرچند احتمالاً آنها کمک کرده اند) یا نسخه آموزنده ای که در آنجا خوانده اید (هرچند احتمالاً این نیز کمک کرده است). خیر: به احتمال زیاد تحت تأثیر وب سایت قرار گرفته اید زیرا کاری را سریع ، م effectivelyثر و کارآمد انجام داده اید. یکی از روشهای کلیدی برای دستیابی به این هدف ، طراحی رابط کاربری (یا به طور خلاصه طراحی UI) است.

طراحی رابط کاربری از آن جهت اهمیت دارد که تعامل کاربر اینترنت با وب سایت شما و در نتیجه محصول یا خدمات شما را مدیریت می کند. بهترین رابط کاربری به کاربر اجازه می دهد تا نکات فنی وب سایت شما را فراموش کند و فقط به وظیفه ای که می خواهد به آن برسد ادامه دهد. اگرچه ممکن است به عنوان یک اصل اساسی در طراحی وب به نظر برسد ، فرایند طراحی صفحات و طراحی رابط ها کاملاً متمایز است و تفاوت های عمده ای بین UX ، UI ، طراحی وب و توسعه وب وجود دارد. در این مقاله ، ما تعریف می کنیم که طراحی رابط کاربری چیست ، چه چیزی طراحی UI خوب را ایجاد می کند و چهار قانونی که به شما در ایجاد طرح های UI خوب کمک می کند.

طراحی رابط کاربری چیست؟


طراحی رابط کاربری طراحی تجربه زیبایی از رابط های دیجیتالی ، به ویژه نقاط تماس بصری مانند دکمه ها ، منوهای ناوبری ، نمادها و تایپوگرافی است. تمرکز بر ظاهر و احساس رابط کاربری است و اینکه آیا کاربران از نظر استفاده و ظاهر بصری نرم و دلپذیر را تجربه می کنند. به طور خلاصه ، طراحی رابط کاربری فرایندی است که در آن طراحان و توسعه دهندگان رابط های کاربرپسندی ایجاد می کنند که مشتریان شما را با محصول یا خدمات شما مرتبط می کند.

 

رایج ترین اشکال طراحی UI عبارتند از:

رابط های گرافیکی کاربر – اینها نمای بصری دکمه ها ، منوها یا کنترل پنل ها هستند ، اساساً هر چیزی که کاربر با آن تعامل داشته باشد. نمونه ای از این موارد رومیزی رایانه یا رابط تلفن همراه شما است.
رابط های کنترل صدا-همانطور که به نظر می رسد ، رابط هایی هستند که برای شروع یک عمل به صداها نیاز دارند. این روزها محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. برخی از نمونه ها عبارتند از Siri اپل ، Alexa آمازون یا Bixby گوگل.
رابط های مبتنی بر اشاره-اینها رابط هایی هستند که در آنها حرکات کاربر بر عملکرد محصول تأثیر می گذارد. به عنوان مثال می توان بازی های واقعیت مجازی را نام برد.
هر یک از این حالت های طراحی محدودیت های متفاوتی را برای طراح اعمال می کند و هر یک باید با دقت مورد مطالعه قرار گیرد تا به کاربران امکان دهد بدون دردسرترین تجربه ممکن را داشته باشند.

چگونه طراحی رابط کاربری خوب را تعریف می کنید؟

همانطور که در هر فرآیند طراحی ، کلید تولید یک رابط کاربری خوب این است که به دقت در مورد آنچه می خواهید به آن برسید فکر کنید. اغلب ، تعریف نوع وب سایت یا برنامه ای که می خواهید تولید کنید آسان تر از تعریف مجموعه ای از قوانین برای رسیدن به آنجا است.

https://99designs.com/blog/web-digital/user-interface-design/

منتشر شده در رپورتاژ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.